Generalitat de Catalunya

Nou usuari

Dona't d'alta a la base de dades de produccions, empreses i professionals de Catalan Films & TV.

Cinema català al Festival de Málaga

En festivals

El festival se celebrarà del 13 al 22 de març en diferents espais de la ciutat

El Festival de Málaga ha anunciat la programació de la seva 23 edició i compta, un any més, amb una gran presència de produccions catalanes.

Secció Oficial a Concurs​

  • El diablo entre las piernas d'Arturo Ripstein (Oberon Cinematogràfica, FIDECINE, Alebrije Cine y Video, studios Churubusco Azteca, Fina Films, Carnaval Films)
  • La lista de los deseos  de Antonio Díaz (A Contracorriente Films, Spal Films,Oleum Films AIE )
  • Las niñas de Pilar Palomero (Inicia Films, Bteam prods)
  • Uno para todos de David Ilundain (Fasten Films, Inicia Films, A Contracorriente Films, Bolo Audiovisual)
  • La boda de Rosa de Icíar Bollaín (Setembro Cine, Turanga Films, La Boda de Rosa La Película AIE, Tandem Films, Halley Production)
  • Hogar Alex i David Pastor (Nostromo Pictures, Netflix)

Secció Oficial Fora de Concurs

  • Ofrenda a la tormenta de Fernando González Molina (Nostromo Pictures, Atresmedia Cine, Nadcon)- Inauguració
  • La línea invisible de Mariano Barroso ( Movistar +, en col.laboració amb Sins entido Films i Corte y Confección de películas)

Curtmetratges Ficció Secció Oficial ​

  • Panteres d'Èrika Sánchez (Antivaho Cinematográfico)
  • Gang d'Àlex Sardà (Nanouk Films)
  • Flora d'Anice Mateu (Escac Films)
  • Calladita de Miguel Faus (What's Up Doc, London Film School)
  • Helena de Gabriel Campoy, Guillem Lafoz (Producciones Oxígeno)
  • Maria de Paco Ruiz (Japonica Films, Escac Films)
  • El codi interior de Pau Subirós (El Kinògraf)
  • El llibre de Francesca Català 
  • Regina de Lander Ibarretxe Pérez (Galapan Productions, Night Walk Films, Last Wagon)

Llargmetratges Zonazine

  • L'ofrena de Ventura Durall (Nanouk Films, Bord Cadre Films, Fasten Films, Suica Films)
  • Les dues nits d'ahir de Pau Cruanyes, Gerard Vidal (Benecé produccions)

Málaga Premiere 

  • A Stormy Night de David Moragas (Oberon Media, Antaviana Films, David Moragas)
  • Isaac d'Ángeles Hernández i David Matamoros (Mr.Miyagi Films)
  • Kosta (The Paradise) de Marja Pyykkö (The Mediapro Studio, Yle, MRP)
  • La maldición del guapo de Beda Docampo (Arcadia Motion Pictures, Cados Producciones, Dammed Bello, Zarlek Producciones)

Documentals - Secció Oficial​ Llargmetratges

  • Toloriu de Patricia Ordaz (Inicia Films, Bohio Produccions)
  • Sanmao, la novia del desierto de Marta Arribas, Ana Pérez (Ikiru Films)
  • El secreto del Dr.Grinberg d'Ida Cuéllar (Polar Star, Fosforescente)
  • La Mami de Laura Herero (Gadea Films, Cacerola Films)
  • Retrato de un artista siempre adolescente (una historia de cine en Cuba) de Manuel Herrera (Mediapro, ICAIC)

Documentals-Secció oficial curtmetratges

  • DIYSex de Juno Álvarez, Yaiza de Lamo, Maria Lorente, Mariona Vázquez (Master UAB)
  • Una revuelta sin imágenes de Pilar Monsell
  • ΚΛΕΙΣΑΜΕ de Sol Prado
  • Lonely Rivers de Mauro Herce (Mauro Herce, El Viaje Films, Bocalupo Films)

Documentals- Secció especial

  • Reus, París, Londres de  Leopoldo Pomés (Producciones Oxígeno)
  • Niños somos todos de Sergi Cameron (Nanouk Films, Imago Films)

Curtmetratges Animazine Secció Oficial

  • El gran Corelli de Abel Carbajal (Escac Films)
  • Lost in LA de Orió Peñalver, Eric Monteagudo (Audiovisualbox)

Curtmetratges Málaga Secció Oficial

Cinema Cocina

Afirmando los derechos de la mujer- Llargmetratges

Afirmando los derechos de la mujer- Muestra de cine de mujeres

Programación educativa-Cinefórum

Una década con Signis

  • Requisitos para ser una persona normal de Leticia Dolera (Corte y Confección de Películas, El estómago de la vaca, Telefónica Studios)

5 minutos de cine (en aquesta secció es poden veure peces de cinc minuts de pel.lícules que es troben a la fase final de postproducció)

  • El verano que vivimos de Carlos Sedes (4 Cats Pictures, Warner Bros Pictures International España, Atresmedia Cine, Mr Fields & Friends, Bambú Producciones, Aquel Verano Movie AIE, La Claqueta)
  • El practicante de Carles Torras (Zabriskie Films, El Practicante AIE, Babieka Films)

 

A més, el Festival de Málaga concedirà el Premio Málaga Talent, en col.laboració amb el diari La Opinión de Málaga, a Carlos Marques-Marcet, guanyador de dues biznagas d'or per 10.000km l'any 2014 i Els dies que vindran, a la darrera edició del festival. 

Mercats

Espanya - Málaga

17/03/2020 - 19/03/2020

Festivals

Espanya - Màlaga

13/03/2020 - 22/03/2020

Busques una Notícia?