Generalitat de Catalunya

Nou usuari

Dona't d'alta a la base de dades de produccions, empreses i professionals de Catalan Films & TV.

El cinema català aterra a Cinespaña Toulouse

En festivals

31 produccions catalanes participen en l'edició d'enguany

El cinema català tindrà una participació més que destacada al festival Cinespaña que se celebrarà a Toulouse del 5 al 14 d'octubre. Un total de 31 produccions catalanes es projectaran al festival .

A continuació detallem els films participants:

Competició- Llargmetrages de Ficció

Competició - Documentals

  • Rêve de mousse, Elena Molina (Cicely Films, Televisió de Catalunya)
  • Lo que dirán, Nila Núñez (UAB Master Documental Creatiu)
  • Hayati, ma vie, Sofi Escudé i Liliana Torres (Boogaloo Films,Escándalo Films,Televisió de Catalunya,France Television,Movistar +,Films d'Ici,Al Jazeera,Les Films d'Ici Méditerranée)

Competició - Nous directors

  • Ana de día, Andrea Jaurrieta (No hay banda, Andrea Jaurrieta PC, Pomme Hurlante Films)
  • Viaje al cuarto de una madre, Celia Rico Clavellino (Arcadia Motion Pictures, Noodles Production, Amoros Producciones, Pecado Films, Sisifo Films AIE)
  • Sotabosc, David Gutiérrez Camps (Camille Zonca, David Gutierrez Camps)
  • Matar a Dios, Caye Casas y Albert Pintó (Alhena Productions)
  • Formentera Lady, Pau Durà (Fosca films, La Perifèrica Produccions, Televisió de Catalunya, Sunrise Picture, Telespan)
  • Tierra Firme, Carlos Marquès-Marcet (Lastor Media, Vennerfilm, La Panda Productions)

Panorama - Ficció

  • La vida lliure, Marc Recha (Turkana Films, La Perifèrica Produccions)
  • Vivir y otras ficciones, Jo Sol (Lluís Miñarro, Shaktimetta)
  • Musa, Jaume Balagueró (Castelao Pictures, Fantastic Films,Frakas Production,The Jokers Films)
  • Abracadabra, Pablo Berger (Arcadia Motion Pictures, Noodles Production, Pegaso Pictures, Perséfone Films AIE)
  • El corredor, José Luis Montesinos (Caduco Films)

Panorama- Avant-premieres

  • The bookshop, Isabel Coixet (Diagonal Televisió, Zephyr Films, A Contracorriente Films, One Two Films,Green Films AIE)

Panorama - Miradas - Mémoire, Culture, Societé

Panorama - Jeune Public

  • Grand Prix, Marc Riba y Anna Solanas (I+g Stop Motion)
  • Darrel, Alan Carabantes Person y Marc Briones Piulachs

Trobada amb José Luis Guerin

  • En construcción, José Luis Guerín

Cicle - Nous ne sommes pas des princesses, nous sommes des dragonnes

  • Mikele, Ekhiñe Etxebarría (escac Films)
  • Todas las mujeres que conozco, Xiana do Teixeiro (Walkie Talkie Films)
  • Galatée à l’infini, Mariangela Pluchino, Julia Maura, Ambra Reijnen, Maria Chatzi, Fátima Flores (UAB- Master documental creatiu)
  • Organizar lo (im)posible, Carme Gomila i Tonina Matamalas

Novo Cinema Galego

  • Matria, Álvaro Gago (Ringo Media, Sombriza Films)
Busques una Notícia?