Generalitat de Catalunya

Nou usuari

Dona't d'alta a la base de dades de produccions, empreses i professionals de Catalan Films & TV.

Gran presència de cinema català a Cinespaña

En festivals

Enguany, se celebrarà el festival del 4 al 13 d'octubre

El Festival Cinespaña que se celebra del 4 al 13 d'octubre ha seleccionat més de quaranta produccions catalanes. A continuació detallem els films seleccionats:

Competició de Ficció:

  • Entre dues aigües, d'Isaki Lacuesta (La Termita Films, Mallerich Films Paco Poch, Bord Cadre Films, All go movies, Studio Indie Productions, BTEAM Prods). 
  • La filla d'algú, de Marcel Alcántara, Júlia de Paz, Sara Fantova, Guillem Gallego, Celia Giraldo, Alejandro Marín, Valentín Moulias, Gerard Vidal Cortés, Pol Vidal, Enric Vilageliu, Carlos Villafaina (ESCAC Films). 
  • Els dies que vindran, de Carlos Marqués-Marcet (Lastor Media, Avalon).
  • Les perseides, d'Alberto Dexeus i Annia Gabarró (Boogaloo Films/Universitat Pompeu Fabra).

Competició Documental:

Competició de Nous Cineastes:

Inauguració Oficial: 

  • 7 raons per fugir, d'Esteve Soler, Gerard Quinto i David Torras (Compacto, No hay banda, Producciones del interior AIE).

Panorama de Ficció:

  • Yuli, d'Icíar Bollaín (Morena Films, The Match Factory, Galápagos Media, Potboiler productions).
  • Petra, de Jaime Rosales (Fresdeval Films, Wanda Vision, Oberon Cinematogràfica, Les Productions Balthazar, Snowglobe). 
  • The bookshop, d'Isabel Coixet (Diagonal Televisió, Zephyr Films, A Contracorriente Films, One Two Films, Green Films AIE). 
  • Viaje al cuarto de una madre, de Celia Rico Clavellino (Arcadia Motion Pictures, Noodles Production, Amoros Producciones, Pecado Films, Sisifo Films AIE).
  • Black is Beltza, de Fermín Muguruza (Set Màgic Audiovisual, EiTB - Euskal Irrati Telebista, Black is Beltza AIE, Talka Records, Elkar). 
  • El viatge de la Marta (Staff Only), de Neus Ballús (El Kinògraf, Ikiru Films, Televisió de Catalunya, Les Films Hatari, Turanga Films, La Terraza Films). 
  • Liberté, d'Albert Serra (Andergraun Films, Rosa Filmes, Idéale Audience, Lupa Film). 
  • Con el viento, de Meritxell Colel (Polar Star Films, Habitación 1520, Paraiso Production).

Preestrena

  • Tiempo después, de José Luis Cuerda (El Terrat, Atresmedia Cine, Tiempo despues AIE, Estela Films, Polvora Films, Lanube películas, Planar Gestao de Equipamentos Cinematográficos).

Secció Mirades

  • Me llamo Violeta - Marc Parramon i David Fernández de Castro (Mediapro, Prod. Polar Star Films).
  • Greykey, d'Enric Ribes (Inicia Films, Häns).

Programes Infantils

  • Atrapa la bandera, d'Enrique Gato (Ikiru Films, Telecinco Cinema, Telefónica Studios, 4 Cats Pictures, Los Rockets La Pelicula AIE, Lightbox Animation Studios).
  • Darrel, d'Alan Carabantes Person i Marc Briones Piulachs (Darrel).
  • Grand Prix, d'Anna Solanas i Marc Riba (I+G Stop Motion).

Programa d'Animació

Activitats pedagògiques i universitàries

  • Las Sinsombrero, de Tània Balló, Serrana Torres i Manuel Jiménez (Intropía Media, Televisión Española, Yolaperdono).
  • Blancanieves, de Pablo Berger (Arcadia Motion Pictures, Noodles Production, Nix Films, Sisifo Films AIE, The Kraken Films AIE).
  • En construcció, de José Luis Guerín (Ovideo TV).
  • Formentera Lady, de Pau Durà (Fosca Films, La Perifèrica Produccions, Televisió de Catalunya, Sunrise Picture, Telespan). 

Cicle, on està l'esperit de República?

  • Vida en sombras, de Lorenç Llobet Gracia.
  • Tiempo después, de José Luis Cuerda (El Terrat, Atresmedia Cine, Tiempo despues AIE, Estela Films, Polvora Films, Lanube películas, Planar Gestao de Equipamentos Cinematográficos).
  • Notes sur l'émigration, Espagne 1960, de Jacinto Esteva. 

Llampecs

Gira Regional

  • Formentera Lady, de Pau Durà (Fosca Films, La Perifèrica Produccions, Televisió de Catalunya, Sunrise Picture, Telespan). 

 

Festivals

França - Toulouse

04/10/2019 - 13/10/2019

Busques una Notícia?