Generalitat de Catalunya

Nou usuari

Dona't d'alta a la base de dades de produccions, empreses i professionals de Catalan Films & TV.

Més de 40 produccions catalanes a la 22a edició del Festival de Màlaga

En festivals

El festival se celebrarà del 15 al 24 de març en diferents espais de la ciutat

La 22a edició del Festival de Málaga, compta un any més amb una gran presència de produccions catalanes dins la seva programació.

Les produccions catalanes seleccionades són:

Pel·lícula inaugural

  • Taxi a Gibraltar d’Alejo Flah (Atresmedia Cine, Ikiru Films, Sacromonte Films)


Llargmetratges Secció Oficial a Concurs

  • 7 raons per fugir d’Esteve Soler, Gerard Quinto i David Torras (Compacto, No hay banda, Producciones del Interior AIE) 
  • Reservat al personal de Neus Ballús (Ikiru Films, El Kinògraf, Turanga Films, La Terraza Films, Les Films Hatari) 
  • Els dies que vindran de Carlos Marqués Marcet (Lastor Media, Avalon PC)
  • Litus de Daniel de la Orden (A Contracorriente Films, Álamo Producciones Audiovisuales)


Secció Oficial Fora de Concurs-Málaga Premiere 

  • Vosotros sois mi película de Carlo Padial (YouPlanet)


Zona Cine

  • Asamblea d’Álex Montoya (Kaishaku Films, Nakamura Films)
  • La filla d’algú de Marcel Alcántara, Júlia De Paz Solvas, Sara Fantova, Guillem Gallego, Celia Giraldo, Alejandro Marín, Valentin Moulias, Gerard Vidal, Pol Vidal, Enric Vilageliu i Carlos Villafaina (ESCAC Films)
  • Ojos negros de Marta Lallana, Sandra García, Ivet Castelo i Ivan Alarcón (Nanouk Films)


Llargmetratges Documentals Secció Oficial

Curtmetratges Documentals Secció Oficial

  • Distancias de Pablo Carpal (Pablo Carpal) 
  • El dia dels conectats de Carles Bosch, Nabil Bellahsene, Sara Rancaño, Elvira Gálvez i José M. Restrepo (Escuela de Cine, TV de San Antonio de los Baños, Lastor Media) 
  • Entre raíles de Delfina Spratt i Alex Puig Ros (UAB-Màster en Teoria i Pràctica del Documental Creatiu) - Shortcat 2019
  • Greykey d’Enric Ribes (Inicia Films)
  • Un paseo por New York Harbor de Carolina Astudillo Muñoz (Carolina Astudillo Muñoz)


Secció Especial Documentals


Curtmetratges Ficció Secció Oficial 

  • Benidorm 2017 de Claudia Costafreda (ESCAC Films)
  • La mala fe de Marina Pauné, Elena Pauné i Eva Pauné (Alhena Production) 
  • Sin pausa de José Cachón (ESCAC Films) 
  • Catenaccio de NYSU (Garage Films)
  • Flotando de Frankie De Leonardis (Frankie De Leonardis, Itziar Castro)
  • Violeta+Guillermo d’Óscar Vincentelli (Dvein Films) 
  • Suc de síndria d’Irene Moray (Distinto Films)- Shortcat 2019 
  • What is love de Paco Caballero (Escándalo Films, Lobo Kane Production Company, Doble Check Películas) 
  • Un chico cualquiera, Rosario solo hay una d’Àlex Monner (Àlex Monner)
  • Grbavica de Manel Raga Raga (La Foradada Films, CRIM, Film Factory) 

Curtmetratges Málaga Secció Oficial

Curtmetratges Animazine Secció Oficial

  • Viacruxis d’Ignasi López Fàbregas (Ignasi López Fàbregas)


Focus Argentina

  • Mi obra maestra de Gaston Duprat (Mediapro, Televisión Abierta, Arco Libre)


Lo mejor del año - España

  • Les distàncies d’Elena Trapé (Coming Soon Films, Televisió de Catalunya, Miss Wasabi Films, Busse & Halberschimdt) 
  • Mi querida cofradía de Marta Díaz de Lopez Díaz (ESCAC Films, La Zanfoña Producciones, Sacromonte Films)


Homenatge Rafa Cobos


Afirmando los derechos de las mujeres

Cinema Cocina

  • Chef's diaries (Scotland) de Laura Otálora (Content Films, Master For You)
  • Revolución líquida de Clara Isamat
  • The Remixers d'Àlex García Martinez (Giantcookie)

Cineforum 

5 Minutos de Cine (on es presenten títols en diferents fases de producció)

  • Madre de Rodrigo Sorogoyen (Malvalanda, Caballo Films, Arcadia Motion Pictures, Amalur Pictures)


A més, amb motiu de la Pel·lícula d’Or  Amanece que no es poco es projectarà també Tiempo después (Tiempo después AIE, Estela Films, Pólvora Films, Lanube Películas, El Terrat y Planar Gestao de Equipamientos Cinematográficos) del mateix director José Luis Cuerda, una adaptació de la seva novel·la homònima. 

En el marc del festival també tindrà lloc MAFIZ, la zona d’índústria del festival, on també trobem presència catalana als Spanish Screening-Málaga de Cine, una plataforma internacional de venda i promoció del cinema espanyol. 

Les produccions catalanes que participaran en els Spanish Screening-Málaga de Cine són:

  • 4x4 de Mario Cohn (TVA, Mediapro)
  • 7 raons per fugir d’Esteve Soler, Gerard Quinto i David Torras (Compacto, No hay banda, Producciones del Interior AIE)
  • Entre dues aigües d’Isaki Lacuesta (La Termita Films, BTeam pictures, All Go Movies, Mallerich Films Paco Poch)
  • Jaulas de Nicolás Pacheco (Suroeste Films, Spal Films, A Contracorriente Films)
  • Alegría Tristeza d’Ibon Cormenzana (Arcadia Motion Pictures, Samarcanda Films, Noodles)
  • HOUS3 de Manolo Munguía (Ghostdog)
  • Litus de Dani de la Orden (A Contracorriente Films, Álamo Producciones Audiovisuales)
  • Moonface. Una dona a la guerra de Xavi Herrero Fontanet (Cosersinhilo Producciones)
  • Ojos negros de Marta Lallana, Sandra García, Ivet Castelo i Iván Alarcón (Nanouk Films)
  • La filla d’algú de Marcel Alcántara, Júlia De Paz Solvas, Sara Fantova, Guillem Gallego, Celia Giraldo, Alejandro Marín, Valentin Moulias, Gerard Vidal, Pol Vidal, Enric Vilageliu i Carlos Villafaina (ESCAC Films)
  • Reservat al personal de Neus Ballús (Ikiru Films, El Kinògraf, Turanga Films, La Terraza Films, Les Films Hatari)
  • Taxi a Gibraltar d’Alejo Flah (Atresmedia Cine, Ikiru Films, Sacromonte Films)
  • Els dies que vindran de Jesús Ponce (KMPC, Magnetika Films)
  • El desentierro de Nacho Ruipérez (El Desentierro AIE, Aleph Media)
  • Vosotros sois mí película de Carlo Padial (YouPlanet)

 

Més informació sobre el Festival de Màlaga 2019 en aquest enllaç

Mercats

Espanya - Málaga

18/03/2019 - 22/03/2019

Festivals

Espanya - Màlaga

15/03/2019 - 24/03/2019

Busques una Notícia?